Pierwsza drużyna Jantara zdobyła Wicemistrzostwo Polski, awans 6 zawodniczek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!!!

Data publikacji: 2014-06-01

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej wzięły udział trzy zespoły UKS Jantar Gdynia. Najlepszą drużyną okazały się gimnastyczki z klubu PTG Sokół Kraków. Jantarki w składzie: Natalia Wiśniewska, Martyna Truszkowska, Ada Gudel zdobyły tytuł vice mistrza Polski, tym samym poprawiając wynik z roku poprzedniego, gdzie miały brązowy medal. Druga drużyna UKS Jantar Gdynia (Klara Mocek, Paulina Kaczor, Natalia Krzyżanowska) zajęła miejsce piąte, a trzecia w składzie: Malwina Brzezińska, Michalina Paluchowska, Victoria Kozłowska, ukończyła rywalizację na miejscu 16.

W zorganizowanych równocześnie eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wzięły udział 94 zawodniczki (rocznik 2003 i 2002) z 17 klubów z Polski. Każda z  zawodniczek wykonała 4 układy: z piłką, obręczą, skakanką oraz wstążką. Gdynianki spisały się bardzo dobrze. Wśród 24 dziewcząt, które wywalczyły kwalifikację do OOM znalazło się aż 6 gimnastyczek z UKS Jantar Gdynia! Największą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce, zdobyła Natalia Wiśniewska. Pozostałe dziewczynki uplasowały się na następujących miejscach:Martyna Truszkowska m.7, Ada Gudel m.8, Klara Mocek  m. 12, Paulina Kaczor m.17, Natalia Krzyżanowska m. 21, Malwina Brzezińska m.33, Victoria Kozłowska m. 56, Michalina Paluchowska m.71, Ada Bogaczyk m.75.

Podczas zawodów w układzie pokazowym z obręczą zaprezentowała się nasza juniorka Julia Wiśniewska (trenowana przez panią Agnieszkę Walczyk oraz panią choreograf Barbarę Pituch), która już za parę dni będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorek w Baku.

Gimnastyczki oraz trenerki (Hanna Narloch, Agnieszka Walczyk oraz choreograf Aleksandra Szulc ) wróciły do Gdyni zadowolone i zmotywowane do dalszej, ciężkiej pracy na sali. Mają cztery tygodnie na doszlifowanie układów by we Wrocławiu podczas OOM powalczyć z koleżankami z Krakowa o upragnione złoto.