Mistrzostwa Świata w gimnastyce artystycznej Izmir/Turcja wyniki

Data publikacji: 2014-09-28

Reprezentacja Polski w układach zbiorowych zajęła 20 miejsce w kwalifikacjach. Był to pierwszy etap kwalifikacji na  Olimpiadę w Rio de Janeiro. Pierwsze 24 zespoły wystartują w  przyszłym roku na Mistrzostwach Świata w Stuttgarcie i tam dalej będzie toczyła się rywalizacja o start na Olimpiadzie w 2016 roku.
W układach zbiorowych w finale układu - 3piłki 2 wstążki Mistrzostwo Świata zdobyły Rosjanki. Na drugim miejscu uplasowała Bułgaria, na trzecim Białoruś.
W finale z maczugami tryumfowała zbiorówka Hiszpanii. Wicemistrzostwo zdobyła drużyna Izraela, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Białorusi.
Mistrzynią Świata w wieloboju (układy indywidualne) została Kudryavtseva Yana z Rosji. Tytuł Wicemistrzyni zdobyła Margarita Mamunn z Rosji, trzecie miejsce zajęła Ganna Rizatdinova z Ukrainy.
Reprezentantka Polski Anna Czarniecka (SGA GDYNIA) zajęła 36 miejsce w wieloboju.
Gratulujemy!

Reprezentacja Polski w układach zbiorowych zajęła 20 miejsce w kwalifikacjach. Pierwsze 24 zespoły wystartują w  przyszłym roku na Mistrzostwach Świata w Stuttgarcie i tam dalej będzie toczyła się rywalizacja o start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Gratulujemy!

zdjęcia i szczegółowe wyniki